Australija ruošiasi reguliuoti kriptovaliutas

Australijos vyriausybė planuoja patobulinti šalies mokėjimų sistemą. Vienas iš žingsnių tam pasiekti bus kriptovaliutų reguliavimas. Australijos skaitmeninės ekonomikos ministrė Jane Hume atskleidė, kad vyriausybė suteiks galimybę Australijos gyventojams investuoti į kriptovaliutas saugiai. Tai bus pasiekta su rinkos licencijos sistema kriptovaliutų keitykloms. Pasiūlyti teisės aktai apima kriptovaliutų mokesčius, investuotojų apsaugą nuo apgavikų, priemones skaitmeninių bankų, kriptovaliutų keityklų ir brokerių valdymui. Hume paaiškino, kad nauja rinkos licencijos sistema signalizuos gyventojams, kad jie gali pasitikėti su kriptovaliutomis susijusiomis paslaugomis, kurios yra paženklintos specialiu ženklu.

Australijos iždininkas Josh Frydenberg apie šias reformas užsiminė gruodžio mėnesį. Buvo skelbiama, kad Morrison administracija siekia atlikti didžiausius pakeitimus Australijos mokėjimų sistemoms per ateinančius 25-erius metus. Hume teigia, kad vyriausybė sieks užtikrinti pasitikėjimą tarp kriptovaliutų investuotojų ir keityklų.

Australijos bankas „Commonwealth Bank of Australia“ buvo vieni pirmųjų, parodę savo intenciją žengti į kriptovaliutų rinką. Lapkričio mėnesį bankas anonsavo, kad jie savo vartotojams suteiks galimybę pirkti, parduoti ir laikyti kriptovaliutas jų programėlėje – „Commbank“.