„Solana“ tinklo stabilios monetos „Cashio“ vertė krito iki nulio – įsilaužėlis apšvarino tik turtinguosius

„Solana“ tinklo stabili moneta „Cashio“ buvo išnaudota. Įsivėlusi klaida leido įsilaužėliui įsigyti žetonus be jokio užstato. Moderniuoju Robinu Hudu laikomas įsilaužėlis paliko raštelį, kuriame rašoma: „Sąskaitos su mažiau nei 100 tūkst. buvo grąžintos. Likę pinigai bus paaukoti labdarai.“

Pasak „Bybit“, įsilaužėlis iš tiesų grąžino pavogtus USDC tiems vartotojams, kurių piniginės buvo vertos mažiau nei 100,000 JAV dolerių. Visgi nėra jokių įrodymų, kad likę pinigai buvo paaukoti labdarai.

Po šio įsilaužimo „Cashio“ vertė krito beveik iki nulio. Kompanija paragino vartotojus išimti pinigus iš likvidumo baseinų, susietų su šia stabilia moneta. „Cashio“ žetonus galima įsigyti įdėjus USDT arba USDC į likvidumo baseiną decantralizuotoje „Solana“ tinklo keitykloje – „Saber“.

Kitų protokolų stabilios monetos irgi yra susidūrusios su panašiomis atakomis. „Polygon“ paremtas „SafeDollar“ krito iki nulio 2021 m. birželio mėnesį. Įsilaužėliai taip pat apšvarino platformos likvidumo baseinus ir surinko apytiksliai 230,000 eurų vertės stabilių monetų.