Europos Sąjunga siekia sugriauti kriptovaliutų vartotojų privatumą: ECON ir LIBE komitetai prabalsavo už decentralizuotų piniginių reguliavimą

Šiandien Europos Parlamento ekonominių ir piniginių reikalų (ECON) bei civilinės laisvės, teisingumo ir vidinių reikalų (LIBE) kometitai balsavo dėl naujo lėšų pervedimo reglamento, kuris griauna kriptovaliutų vartotojų privatumą.

Ką reikėtų žinoti apie šį reglamentą?

Šiuo reglamentu siekiama stabdyti pinigų plovimą, naudojantis kriptovaliutomis, tačiau jame surašytos sąlygos aiškiai pažeidžia vartotojų privatumą ir apsunkina naudojimąsi kriptovaliutomis.

Nauji įstatymai reikalautų, kad kriptovaliutų pervedimo paslaugų tiekėjai (dažniausiai kriptovaliutų keityklos) kauptų asmeninius duomenis apie vartotojus, kurie savo turtą perveda iš arba į decentralizuotas pinigines. Keityklos taip pat turės gebėti patvirtinti šios informacijos autentiškumą.

Jeigu pervedimo suma siekia daugiau nei 1,000 eurų, kompanijos turėtų informuoti atitinkamas su pinigų plovimu kovojančias institucijas, netgi jei nėra jokio pagrindo įtarinėti, kad tranzakcija yra potencialus pinigų plovimas.

Visgi nėra paaiškinta, kokiais būdais kriptovaliutų pervedimo paslaugų tiekėjas turėtų patvirtinti asmeninius vartotojo duomenis, todėl manoma, kad dauguma kompanijų paprasčiausiai nesugebės atitikti reglamento sąlygų, kas reikštų, kad visos tranzakcijos, susijusios su decentralizuotomis piniginėmis, būtų uždraustos.

Verta paminėti, kad jeigu šis reglamentas įsigaliotų, Europos Sąjungos komisija po vienerių metų aptartų papildomų saugumo priemonių poreikį ir mechanizmo, naudojamo informacijos patvirtinimui, efektyvumą. Tai reiškia, kad tranzakcijos iš arba į decentralizuotas pinigines gali būti visiškai uždraustos.

Komitetai prabalsavo už decentralizuotų piniginių reguliavimą

Vykusiame balsavime už kompromisą D 58 nariai prabalsavo už, 52 – prieš, o 7 susilaikė. Su kompromisu E sutiko 62 nariai, 51 nesutiko, o 5 susilaikė.

Vis dėlto nerimauti dar anksti, kadangi tai dar nėra galutinis įstatymų leidimo procesas. Po šio balsavimo, ECON komiteto pasiūlymas bus pristatytas plenarinio posėdžio metu. Tiksli data nėra aiški, tačiau jis turėtų vykti balandžio mėnesį. Jeigu niekas nesipriešins, tada prasidės trišalės derybos tarp Europos Sąjungos Parlamento, komisijos ir tarybos. Šios derybos dažniausiai trunka apie porą mėnesių.