Europos Centrinis bankas kuria skaitmeninį eurą – vartotojų privatumas nėra pageidaujama funkcija

Europos Centrinis bankas ir valstybių, kurių valiuta yra euras, centriniai bankai ruošiasi išleisti skaitmeninį eurą. Šiuo metu yra vykdomi vidiniai eksperimentai ir tikimasi, jog prototipo plėtra bus pradėta iki 2023 m. pabaigos.

Europos Centrinis bankas neseniai parengė pristatymą apie skaitmeninio euro privatumą. Europos Centrinis bankas mano, jog projekto skaidrumas yra svarbiau negu vartotojų privatumas. Dokumente taip pat buvo nagrinėjami įvairūs privatumo sprendimai.

Nors Europos Centrinis bankas pripažįsta, kad privatumas yra svarbi žmogaus teisė ir, kad skaitmeniniai mokėjimo būdai suteikia mažiau privatumo, tačiau jie taip pat akcentavo skaidrumo svarbą ir paminėjo, jog privatumas turi būti vertinamas, atsižvelgiant į Europos Sąjungos pinigų plovimo prevencijos ir kovos su terorizmo finansavimu politika.

Pristatyme rašoma: „Vartotojų privatumas nėra pageidaujama funkcija, kadangi tokiu būdu būtų neįmanoma kontroliuoti cirkuliuojančio kiekio ir užkirsti kelio pinigų plovimui.“ Euro sistema nori matyti minimalius duomenis apie tranzakcijas, kad galėtų patvirtinti skaitmeninio euro mokėjimus.

Europos Centrinis bankas taip pat pristatė tris duomenų saugojimo opcijas. Pirmuoju sprendimu siūloma, kad asmeniniai ir pervedimo duomenys būtų prieinami tarpininkams, kad būtų užtikrinama pinigų plovimo prevencija. Antrasis pasiūlymas suteiktų daugiau privatumo mažos rizikos ar mažos vertės pervedimams. Paskutinė opcija suteiktų visišką privatumą pervedimams be interneto ryšio.