Į ką atsižvelgti, renkantis į kurią kriptovaliutą investuoti?

Priimant sprendimą, į kurią kriptovaliutą investuoti, reikia atlikti tam tikrus žingsnius, kad būtumėte tikresni dėl savo investicijos. Patartina įsigyti kelias kriptovaliutas, kad tolygiai paskirstytumėte riziką. Nepasisekus vienam projektui, sėkmės gali sulaukti kitas. Atminkite, investuokite tik tiek, kiek galite prarasti, kadangi kriptovaliutų rinka yra labai nepastovi.

Remiantis „CoinMarketCap“ duomenimis, šiuo metu egzistuoja daugiau nei 18,000 kriptovaliutų, pasiskirsčiusių tarp 460 skirtingų keityklų. Natūralu, kad iš tokio didžiulio sąrašo sudėtinga pasirinkti, į kokias kriptovaliutas investuoti, todėl paruošėme patarimus, kurie padės tą sąrašą susiaurinti ir išsirinkti, kur norite investuoti.

Atsižvelkite į rinkos kapitalizaciją

Dauguma pradedančiųjų galvoja, kad kriptovaliutos kaina yra vienas svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti. Vis dėlto rinkos kapitalizacija yra kur kas svarbiau. Rinkos kapitalizacija parodo visų iškastų žetonų vertę. Kitaip tariant, rinkos kapitalizaciją galima apskaičiuoti padauginus cirkuliuojančių žetonų kiekį iš dabartinės vieno žetono kainos.

Visų kriptovaliutų rinkos kapitalizacija sudaro apytiksliai 1.7 trilijonus eurų. Vien „Bitcoin“ ir „Ethereum“ kapitalizacija sudaro 61.1% visos rinkos. Labai didelė dalis kriptovaliutų investuotojų turi abi šias kriptovaliutas savo investiciniame portfelyje. Dažnu atveju jos sudaro didžiausią dalį. Taip yra todėl, nes „Bitcoin” ir „Ethereum“ yra laikomos saugiausios investicijos. Vis dėlto rizika yra didelė net ir investuojant į šias kriptovaliutas, todėl priimkite atsakingus sprendimus.

Norint rasti žetonus, kurių kaina potencialiai gali išaugti daug kartų, rinkos kapitalizacija turi būti nedidelė. Didelė klaida yra manyti, kad jei kriptovaliutos kaina yra maža, vadinasi ji turi daugiau galimybių augti.

Kriptovaliutų rinkos kapitalizaciją galite patikrinti tokiose svetainėse, kaip „CoinMarketCap“ ar „Coingecko“.

Atsižvelkite į dabartinę ir maksimalią pasiūlą

 Atkreipkite dėmesį, ar kriptovaliuta turi maksimalią pasiūlą ir atsižvelkite į jau cirkuliuojančių žetonų kiekį. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ turi 21 mln. žetonų maksimalią paklausą, o šiuo metu cirkuliuoja apytiksliai 18.98 mln. žetonų. „Bitcoin“ paklausa kyla kiekvieną dieną, kadangi vis daugiau žmonių investuoja, tačiau pasiūla yra ribota. Kai bus iškasta 21 mln. „Bitcoin“ žetonų, daugiau naujų žetonų nebebus. Taigi, paklausos išaugimas ir ribota pasiūla didina kainą, todėl tai dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikėtų atsižvelgti, renkantis, kur investuoti.

Dabartinę ir maksimalią pasiūlą taip pat galite patikrinti anksčiau minėtose svetainėse.

Skaitykite kriptovaliutos aprašus

Kiekviena kriptovaliuta turi savo aprašą (angl. whitepaper). Jame yra surašyta visa informacija apie tą žetoną, pavyzdžiui, kodėl jis buvo sukurtas, problemos, kurias jis išspręs, informacija apie naudojamas technologijas ir pn. Aprašuose taip pat galima rasti kūrėjų viziją. Jeigu aprašas atrodo realistiškas, galite apsvarstyti galimybę investuoti. Praėjus šiek tiek laiko galite sekti to žetono progresą ir patikrinti, ar kūrėjams pavyksta įgyvendinti savo viziją.

Kriptovaliutų aprašus galite rasti oficialioje tam tikros kriptovaliutos svetainėje. Žmonės taip pat kuria vaizdo įrašus, kuriose apibendrina visą informaciją apie tam tikrą kriptovaliutą. Įvairių monetų apžvalgas taip pat galite rasti mūsų svetainėje monetų apžvalgų skiltyje.

Atsižvelkite į panaudojimo galimybes

Vienas svarbiausių aspektų kriptovaliutų aprašuose yra panaudojimo galimybės. Tai yra vienas pagrindinių veiksnių, kuris pritraukia investuotojus ir vartotojus. Jeigu tikite projektu ir manote, kad jo panaudojimo galimybės yra aktualios pasauliui, galite apsvarstyti galimybę investuoti.