Kaip atpažinti kriptovaliutų projektus, kurie tik siekia išvilioti investuotojų pinigus?

Šiuo metu egzistuoja galybė įvairių kriptovaliutų, todėl tampa sudėtinga atskirti, kurie projektai yra patikimi, o kurie tik siekia išvilioti investuotojų pinigus. Investuotojai, pamatę žetonus, kurių kaina padidėja šimtus kartų, ima ieškoti tokių galimybių patys ir praranda pinigus, pasirinkę apgaulingus projektus. Žinoma, žlugti gali ir patikimi projektai, tačiau jūsų investicijos bus saugesnės, jeigu vengsite tokių žetonų, kurie buvo sukurti būtent tam, kad pasiglemžtų jūsų investiciją.

Ieškokite informacijos apie projekto komandą

Projekto komanda yra vienas svarbiausių jo sėkmės veiksnių. Jeigu projekto komanda yra anoniminė, tai – blogas ženklas. Visgi pastaruoju metu populiarėja netikros komandos sukūrimas ir jos narių aprašymai, todėl norint likti saugiems, reikia nuodugniai išanalizuoti komandos narius. Jeigu nerandate komandos narių „LinkedIn“ ar kitų socialinių tinklų profilių, tai turėtų kelti susirūpinimą. Net jeigu profiliai egzistuoja, išanalizuokite juos nuodugniau. Patikrinkite, ar asmens veikla socialiniuose tinkluose koreliuoja su sekėjų skaičiumi. Individai, kurie retai sąveikauja su savo sekėjais, tačiau jų turi tūkstančius, gali būti netikri.

Analizuokite kriptovaliutos aprašą

Kriptovaliutos aprašas (angl. whitepaper) yra bazinis projekto dokumentas. Jame turėtų būti surašyta bendra informacija, projekto tikslai, strategija, rūpesčiai ir laiko grafikas, detalizuojantis suplanuotus darbus. Aprašą reikėtų kruopščiai išanalizuoti. Atkreipkite dėmesį, ar jame yra užsimenama apie finansinius modelius, teisinę informaciją ir darbų atlikimo grafiką. Projektus, kurie aprašo neturi, reikėtų visiškai pamiršti. Apraše turi būti atsakyti visi klausimai, kurių gali turėti potencialūs investuotojai. Visgi net ir apgaulingos kompanijos gali turėti įtikinamus aprašus, todėl priimkite atsakingus sprendimus.

Sekite išankstinį žetonų pardavimo procesą

Šis patarimas galioja išankstiniems žetonų pardavimams (angl. initial coin offerings). Tai procesas, kai projektas dar nėra realizuotas, tačiau investuotojai gali komandai siųsti savo pinigus, kad ji turėtų pakankamai resursų jo realizavimui. Mainais už tai, investuotojai gauna tam tikrą kiekį to žetono.

Šiame etape visos patikimos kompanijos leidžia potencialiems investuotojams stebėti žetonų pardavimo procesą. Jeigu kompanija šį stebėjimo procesą apsunkina, tai signalizuoja, kad projektas gali būti nepatikimas. Kai kurie apgavikai žetonų pardavimus nuslepia, rodydami individualius adresus, tačiau tokiu atveju potencialūs investuotojai negali matyti, kiek pinigų buvo surinkta ir kiek laiko pardavimai tęsis.

Atsižvelkite, ar projektas yra realistiškas

Dažniausiai investicijos sėkmingos būna tuo atveju, jei kompanija turi realistiškus tikslus. Kompanijos idėja turi būti įdomi ir įtikinama, tačiau ji taip pat turi būti įgyvendinama. Labiau tikėtina, kad kompanijos, turinčios unikalias idėjas, bus skaidresnės ir turės platesnę bendruomenę. Ieškokite tokių projektų, kurie reguliariai informuoja investuotojus apie progresą ar pokyčius.

Apibendrinimas

Galimybė greitai praturtėti pritraukia naujų investuotojų dėmesį, tačiau nepamirškite, kad jei projekto idėja atrodo per daug gera, kad būtų tikra, tikriausiai taip ir yra. Nepagailėkite laiko nuodugniai svarbios informacijos paieškai, patikrinkite antrinius šaltinius dėl informacijos patikimumo. Kriptovaliutų industrija investuotojams, kurie kruopščiai išanalizuoja projektus, suteikia daug galimybių, tačiau lygiai taip pat pinigai gali būti ir prarasti, todėl investuokite atsakingai.