Kas yra NFT? – tai ne tik skaitmeniniai meno kūriniai, tai technologija, kuri gali pakeisti pasaulį

Pastaruoju metu NFT technologija dažniausiai yra naudojama skaitmeniniams meno kūriniams, už kuriuos žmonės pakloja šešiaženkles sumas. Dėl šios priežasties NFT technologija sulaukia daug kritikos, kadangi tie meno kūriniai daug kam atrodo niekuo ypatingi. Kai kurie mano, jog tai yra paprasčiausias pinigų plovimo būdas. Vis dėlto NFT technologijos panaudojimas turi daug galimybių. Galbūt žmonės šiuos skaitmeninius kūrinius ir naudoja pinigų plovimui, mes to nežinome, tačiau negalime ignoruoti, kokią vertę pasauliui ši technologija gali suteikti ateityje, todėl apžvelgsime, kas tai yra ir kaip ši technologija gali būti panaudojama.

Trumpai tariant, NFT yra unikalus žetonas, kuris negali būti nukopijuotas. Pavyzdžiui, kokia nors išskirtinė kortų žaidimo kortelė gali būti prilyginama NFT žetonui, kadangi ji yra unikali, ir išmainius ją į kitą kortelę, tokios pačios negausi. Kaip ir minėjome anksčiau, NFT technologija šiuo metu yra žinomiausia dėl jos panaudojimo skaitmeniniams meno kūriniams, tačiau yra begalė būdų kaip šią technologiją galima išnaudoti.

Užtikrinamas produktų autentiškumas

NFT technologija gali užtikrinti, kad produktas, kurį perkate, yra autentiškas. NFT gali būti naudojamas informacijos apie gamybos procesą kaupimui. Pavyzdžiui, nuskenavę produkto QR kodą, galėtumėte matyti visą informaciją apie produktą, pradedant jo pagaminimu, užbaigiant gabenimu į parduotuvės lentyną. Tokiu būdu žmonės gali būti tikri, kad produktas yra tikrai pagamintas šalyje, kuri yra ant etiketės.

Nekilnojamas turtas

NFT technologija gali būti naudojama įrodyti, kas yra nekilnojamo turto savininkas. Ši industrija yra viena labiausiai tinkančių NFT technologijos implementavimui. Žmogus, perkantis nekilnojamą turtą, NFT technologijos pagalba galėtų žinoti visą reikiamą informaciją apie tą objektą, pavyzdžiui, kada jis buvo pastatytas, kas buvo ankstesni jo savininkai, kokie pokyčiai buvo atlikti ir pn.

Patentai ir intelektuali nuosavybė

NFT technologija puikiai tinka intelektualioms nuosavybėms ir patentams saugoti. Kaip ir minėjome anksčiau, NFT įrodo, kas yra tikrasis objekto savininkas. Įprastos intelektualios nuosavybės saugojimo priemonės, tokios kaip prekės ženklas ar autorinės teisės, tokio saugumo nesuteikia. NFT savininkas bet kuriuo metu gali įrodyti, kad jis yra tikrasis kūrinio autorius.

Tas pats galioja ir patentams. NFT technologija gali būti naudojama inovacijų ir išradimų nuosavybės teisių patvirtinimui. Visos tranzakcijos, susijusios su patentais gali būti saugomos viešai ir patvirtinti, kas yra patento savininkas.

Žaidimų industrija

NFT ir žaidimų industrija yra puikus derinys. Įsigiję virtualaus pasaulio objektus, žaidėjai gali juos laisvai perkelti ar pardavinėti. Mainymo procesas yra kur kas paprastesnis, kadangi nėra jokios rizikos, kad žaidėjas, parduodantis savo virtualius daiktus, bus apgautas. Žaidėjams taip pat nereikia jaudintis, kad investavus realius pinigus į žaidimą, vieną dieną jų daiktai gali tiesiog dingti, žaidimui sustabdžius veiklą, kadangi NFT žetonai blokų grandinėje yra saugomi amžinai. Jau dabar yra gausu žaidimų, naudojančių NFT technologiją, dauguma jų žaidėjams suteikia galimybę uždirbti realius pinigus. Plačiau apie tai galite paskaityti čia.

Bilietai

NFT technologija gali pakeisti bilietus. Pavyzdžiui, rezervavus vietą stovėjimo aikštelėje, vietoj bilieto galite turėti NFT žetoną, kuriam yra paskirtas unikalus ID kodas, patvirtinantis jūsų vietą stovėjimo aikštelėje. Tai ne tik išsprendžia padirbinėjimo problemą, tačiau ir sumažina popieriaus naudojimą

Skaitmeninė tapatybė

NFT žetonas gali patvirtinti informaciją apie žmogų: kas jis yra, kur jis gyvena ir pn. Tai galėtų pakeisti pasus ir asmens tapatybės korteles. Visa tai ne tik sumažintų biurokratijos poreikį, tačiau ir suteiktų galimybę sąžiningiems valstybės vadovo rinkimams, kadangi balsai negalėtų būti suklastoti ir NFT technologija būtų kaip įrodymas, kas už ką balsavo.