Ko tikėtis iš artėjančio „Ethereum“ atnaujinimo?

Antros didžiausios kriptovaliutos pasaulyje blokų grandinė „Ethereum“ greitu metu sulauks ilgai laukto atnaujinimo, kuris gali pritraukti daugiau institucinių investuotojų. Atnaujinimu siekiama padaryti „Ethereum“ greitesniu, pigesniu, saugesniu ir tvaresniu. Po šio atnaujinimo „Ethereum“ nebebus įmanoma kasinėti, todėl ženkliai sumažės energijos poreikis naujų žetonų kūrimui. Ties šiuo atnaujinimu dirbama jau ilgą laiką, tačiau kovo 15 d. sėkmingai buvo įvykdytas svarbus bandymas.

Remiantis „Ethereum Foundation“ apskaičiavimais, po atnaujinimo energijos naudojimas sumažės bent 99.95%. Šiuo metu „Ethereum“ naudoja „proof-of-work“ mechanizmą. Kriptovaliutų kasinėtojai turi išspręsti sudėtingas problemas, kad tranzakcijos būtų patvirtintos ir būtų sukurti nauji žetonai. Ši technologija reikalauja labai daug kompiuterio apdorojimo galios, todėl šis mechanizmas yra dažnai kritikuojamas dėl jo neigiamos įtakos aplinkai.

Visgi po atnaujinimo „Ethereum“ naudos „proof-of-stake“ mechanizmą, kuris leidžia vartotojams patvirtinti tranzakcijas, priklausomai nuo jų steikinamo žetonų kiekio. Kuo daugiau žetonų vartotojas steikina, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus pasirinktas tinklo tranzakcijų patvirtinimui ir už tai gaus atlygį.

„Ethereum“ naudoja abu mechanizmus vienu metu. Visgi vartotojų tranzakcijos yra vykdomos tik su „proof-of-work“ mechanizmu. Po atnaujinimo „Ethereum“ blokų grandinė pilnai pereis į „Beacon“ tinklą, „proof-of-stake“ grandinę, kuri eliminuos kasinėjimo poreikį. Dėl šio perėjimo „Ethereum“ išnaudojami energijos kiekiai turėtų ženkliai sumažėti.

Manoma, kad dėl mažesnio poveikio aplinkai daugiau institucinių investuotojų turėtų investuoti į „Ethereum“, kas turėtų suteikti pagreičio „Ethereum“ kainai.