Kolorado gubernatorius pranešė, kad valstijoje mokesčius bus galima mokėti kriptovaliutomis

Kolorado valstijos gubernatorius Jared Schutz Polis pranešė, jog jo valstija nuo vasaros leis apmokėti mokesčius kriptovaliutomis. Vykusiame interviu su „CNBC“ Polis atskleidė valstijos planus plėtoti daugiau neišbandytų mokėjimo modelių. Jis taip pat turi viziją potencialiam valstijos žetonui. Gubernatorius ilgą laiką palaikė kriptovaliutas. Jis buvo pirmasis JAV politikas, nusprendęs priimti „Bitcoin“ kaip mokėjimo būdą jo kampanijos paramai.

„Šią vasarą planuojame leisti visus mūsų valstijos mokesčius apmokėti kriptovaliutomis. Tada po kelių mėnesių planuojame tą padaryti visoje valstijos vyriausybėje, tokiems dalykams kaip, pavyzdžiui, vairuotojo pažymėjimui ar medžiojimo licencijai apmokėti.“ – aiškino Polis.

Gubernatorius taip pat pareiškė, kad jis nesijaudina dėl greitai besikeičiančių kriptovaliutų kainų, kadangi valstija neplanuoja laikyti monetų. Jos bus iškeistos į dekretinius pinigus akimirksniu. Polis nurodė mažesnius tranzakcijų kaštus kaip pagrindinę priežastį, kodėl valstija nusprendė priimti mokėjimus kriptovaliutomis. Dar viena priežastis buvo naujos turto klasės rėmimas.

Koloradas siekia tapti pirmąja valstija, leidžiančia gyventojams apmokėti mokesčius kriptovaliutomis. „Man būtų garbė tapti pirmąja valstija, leidžiančia mokėti mokesčius įvairiomis kriptovaliutomis,“ sakė Polis 2021 m. vykusioje „Coindesk Consensus“ konferencijoje. „Koloradas yra ir bus blokų grandinės inovacijų centras Jungtinėse Valstijose, pritraukdamas investicijas, geras darbo vietas bei infrastruktūros, skaitmeninio identiteto ir individualių duomenų apsaugos inovatorius privačiajame ir viešajame sektoriuje.“