Kuo skiriasi kriptovaliutų piniginė nuo kriptovaliutų keityklos?

Kas yra kriptovaliutų piniginė?

Kriptovaliutų piniginė yra programa, kuri investuotojui leidžia laikyti savo kriptovaliutas. Egzistuoja dvi kriptovaliutų piniginių rūšys: karštosios ir šaltosios. Karštoji piniginė yra skaitmeninė, o šaltoji yra fizinė. Dauguma žmonių pirmenybę teikia šaltosioms piniginėms, kadangi jos yra saugesnės nuo įsilaužėlių ir kitų saugumo rizikų.

Kas yra kriptovaliutų keitykla?

Kriptovaliutų keitykla yra svetainė ar paslauga, kur galima pirkti ar parduoti kriptovaliutas už dekretinius pinigus, pavyzdžiui eurus. Keityklose rinkos kursas svyruoja panašiai kaip akcijų keitykloje. Keityklų naudojimas yra paprastesnis. Jas galima apibūdinti kaip skaitmeninį banką. Dekretiniai pinigai yra nesunkiai pervedami iš banko į keityklą ir atvirkščiai.

Ką reikėtų pasirinkti?

Sprendimas, kur laikyti kriptovaliutą, priklauso nuo žmogaus. Laikant kriptovaliutas keitykloje, galima jas prarasti, jeigu į keityklą bus įsilaužta ar jei savininkai nuspres pabėgti su jūsų pinigais. Vis dėlto žymios keityklos yra patikimos ir apsidraudusios nuo įsilaužėlių išpuolių. Keityklos taip pat suteikia patogią patirtį ir naudojantis jomis nereikia jaudintis dėl atsakomybės pačiam saugoti platformą.

Kriptovaliutų piniginė suteikia galimybę laikyti savo kriptovaliutas, nebūnant priklausomam nuo kitų. Vis dėlto procesas yra sudėtingesnis pradedantiesiems ir vartotojas turi būti atsargesnis, kad nepakliūtų į įsilaužėlių spąstus.