„Ledger“ ar „Trezor“: kurį pasirinkti?

„Ledger“ ir „Trezor“ yra du žymiausi šaltų kriptovaliutų pinginių gamintojai pasaulyje. Jų gaminamos fizinės kriptovaliutų piniginės taip pat suteikia vartotojams galimybę naudotis piniginėmis virtualiai bei atlikti ar gauti pervedimus.

Visgi šios piniginės nėra identiškos, todėl pateikiame jų skirtumus skirtingose kategorijose, padėsiančius jums apsispręsti, kuris gamintojas labiau tenkina jūsų poreikius.

Naudojimas

Abiejų gamintojų piniginės tinka tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Abi aplikacijos vartotojams kaip įmanoma labiau supaprastina procesus. „Ledger“ piniginės skiriasi tuo, kad vartotojai turi įsidiegti „Ledger Live“ programėlę, kurioje yra integruota kriptovaliutų keitykla.

„Trezor“ piniginės sąveikauja su kompiuteriu internetinėje svetainėje mytrezor.com. Svetainės vartotojo sąsaja yra gana paprasta.

Kai kuriems vartotojams labiau patinka „Trezor“ dėl jų didesnio ekrano ir internetinės svetainės. Taip pat norint naudotis „Trezor“ nereikia įsirašyti papildomos programėlės telefone, nebent vartotojas nori naudotis ETH ar kitais ERC-20 žetonais.

Norint naudotis „Ledger“ piniginėmis, vartotojams reikia įsirašyti po programėlę kiekvienai kriptovaliutai, kurią jie nori naudoti. Pavyzdžiui, norint naudotis „Bitcoin“, reikia įsirašyti BTC programėlę ir t.t. „Ledger Nano S“ priima tik tris programėles vienu metu, tačiau „Ledger Nano X“ gali palaikyti iki 100 programėlių.

Saugumas

Tiek „Trezor“, tiek „Ledger“ gamina fizines pinigines. Vadinasi, kriptovaliutos nėra laikomos virtualiai, kas yra saugiausias būdas, norint apsisaugoti nuo įsilaužėlių.

Kad užtikrinti dar didesnį saugumą, „Ledger“ naudoja saugumo elementų mikroschemas. Tos pačios mikroschemos yra naudojamos pasuose, SIM kortelėse, kreditinėse kortelėse ir pn. „Ledger“ EAL skalėje pasiekė 5+ balų reitingą. EAL yra universaliai pripažįstama programinės ar techninės įrangos saugumo skalė. Už EAL 5 aukščiau yra tik dar du saugumo lygiai. Kompanija teigia, kad jie yra vienintelė įmonė, gaminanti fizines kriptovaliutų pinigines su tokio lygio saugumo sertifikatu.

„Trezor“ nenaudoja saugumo elementų, nes kai kurie naudojami techniniai elementai yra uždaro kodo. Kompanija mano, kad tai pažeidžia kriptovaliutų pasaulyje propaguojamus atvirumo standartus. Vis dėlto „Trezor One“ piniginė reikalauja vartotojų savo slaptažodį įvesti su kompiuterio klaviatūra. Nors tai nėra saugumo spraga, tačiau egzistuoja galimybė, kad vartotojo slaptažodis gali būti nulaužtas, naudojantis klavišų sekimo įranga. Tuo tarpu „Ledger Nano S“ savo vartotojams leidžia įvesti PIN kodą tiesiogiai iš prietaiso.

2019 m. „Kraken Security Labs“ pranešė, kad tiek „Trezor One“, tiek „Trezor Model T“ turi fizinį pažeidžiamumą. Nors piniginės yra apsaugotos nuo nuotolinių, internetinių atakų, „Kraken Security Labs“ įrodė, kad jei kas nors pavogtų fizinį prietaisą, į jį galima įsilaužti per 15 minučių.

Funkcijos

Abi piniginės turi ekraną, tačiau „Trezor“ ekranai yra didesni. Turintiems problemų su mažo šrifto skaitymu, „Trezor“ piniginė yra geresnis pasirinkimas, kadangi ji supaprastina skaitymo ir autentifikavimo procedūras.

Kalbant apie „Ledger“, dauguma vartotojo veiksmų yra vykdomi „Ledger Live“ kompiuterio ar telefono programėlėje. „Ledger“ piniginės turi mažesnį ekraną, kuris nerodo spalvų. Tekstas „Ledger“ piniginių ekranuose juda lėtai, kad vartotojas spėtų perskaityti, o „Trezor“ ekranas vienu metu gali rodyti šešias eilutes teksto. Taip pat „Trezor“ piniginių mygtukus yra paprasčiau naudoti.

Palaikomos kriptovaliutos

„Ledger Nano S“ palaiko daugiau nei 1100 skirtingų kriptovaliutų. „Trezor One“ palaiko daugiau nei 1000 skirtingų kriptovaliutų. Visgi didžiausias skirtumas yra XRP. „Trezor“ nepalaiko XRP, o „Ledger“ leidžia sąveiką su šia kriptovaliuta.

Naujiems vartotojams, norintiems sąveikauti su ETH ar vienu iš daugelio populiarių ERC-20 žetonų, labiau tiktų „Ledger“ piniginės, kadangi „Ledger“ vartotojai gali sąveikauti su šiais žetonais be jokių papildomų žingsnių. „Trezor“ vartotojai, norintys naudotis ETH ir kitais ERC-20 žetonais, turi naudoti trečių šalių piniginių programines įrangas, tokias kaip „MyEtherWallet“ ar „MetaMask“.