„Loopring“ apžvalga: žetonas, užpildantis „Ethereum“ spragas

„Ethereum“ mažina kai kurių investuotojų pasitikėjimą dėl savo didelių pervedimo mokesčių ir ribotų tranzakcijų per sekundę. Dauguma skatina laukti „Ethereum 2.0“ pasirodymo, kuris ištaisys visas šias problemas. Tačiau ką reikėtų daryti dabar, kol „Ethereum 2.0” nėra išleistas?

Nors atrodo, kad „Ethereum 2.0” atnaujinimo sulauksime dar negreitai, šiuo metu yra kitų alternatyvų. Blokų grandinės projektas „Loopring“ išplėtojo antrojo sluoksnio technologiją, kuri padeda padidinti „Ethereum“ pajėgumus prieš jo atnaujinimą. Be visa to, geresni pajėgumai nedaro įtakos „Ethereum“ protokolo saugumui.

Kas yra „Loopring“ protokolas?

„Loopring“ yra programa, veikianti „Ethereum“ blokų grandinėje. Tai reiškia, kad „Loopring“ siekia pagreitinti „Ethereum“ naudojimo patirtį, apdorojant „Ethereum“ tranzakcijų elementus jų tinkle. Tai tarsi šalutinio kelio sukūrimas, siekiant išvengti kamščių.

„Loopring“ programuotojai teigia, kad tai protokolui padeda pasiekti apytiksliai 1000 kartų didesnį pralaidumą negu „Ethereum“. Maksimaliai yra pasiekiamos 2025 tranzakcijos per sekundę. Priešingai negu „Ethereum“ kosminiai mokesčiai, „Loopring“ tranzakcijos kainuoja mažiau nei centą.

Galbūt esate girdėję apie kitas blokų grandines, tokias kaip „Avalanche“ ar „Solana“, kurios taip pat skelbiasi, esančios greitesnės ir pigesnės už „Ethereum“. Vis dėlto, priešingai nei „Loopring“, jos yra pirmojo sluoksnio blokų grandinės. Tai reiškia, kad jos yra nepriklausomos blokų grandinės su savo tikrintojais kaip ir „Ethereum“.

„Loopring“ žetonas yra varomoji decentralizuotos keityklos, taip pat pavadintos „Loopring“ vardu, jėga. Joje galima mainyti tokius „Ethereum“ žetonus kaip USDC, AAVE ar ETH už mažesnę kainą negu kitose decentralizuotose „Ethereum“ blokų grandinės keityklose, pavyzdžiui „Uniswap“.

Pagrindinės „Loopring“ funkcijos

„Loopring“ savo aukštą pralaidumą ir mažus mokesčius pasiekia „zkRollups“ pagalba. „Zk“ yra „zero-knowledge“ trumpinys (liet. nulinės žinos). Šis metodas leidžia privačiai apdoroti tranzakcijas. Jis leidžia vienai šaliai įrodyti kitai šaliai, kad kažkas yra tiesa, nepateikiant jokios pašalinės informacijos apie tranzakciją. Kitaip tariant, šis metodas pasienio punkte galėtų įrodyti, kad jūs galite patekti į šalį, neatskleidžiant jūsų asmeninių duomenų. Nulinių žinių metodas yra svarbus kriptovaliutų protokolams, kurie nenori nutekinti perteklinės informacijos trečiosioms šalims arba pasitikėti centralizuota organizacija, jeigu kažkas nepasisektų.

„Rollups“ yra tokia sistema, kuri renka tranzakcijų paketus. Tada jie yra sujungiami į vieną tranzakciją ir apdorojami bazinio sluoksnio blokų grandinėje, tokioje kaip „Ethereum“. Su „Rollups“ sistema yra sumažinami mokesčiai ir padidinamas greitis, kadangi kelios tranzakcijos gali būti apdorojamos vienu metu ir mokesčiai padalijami.

„zkRollups“ apjungia abi šias technologijas. Ši technologija tinka aplikacijoms, kurios reikalauja pasitikėjimo, pavyzdžiui, decentralizuotoms keitykloms ar skolintojams.

„Loopring“ žetonas

„Loopring“ tinklas yra varomas „Loopring“ žetonu (LRC). LRC pasirodė 2017 m. Jo pagrindinė funkcija yra teikti galią „Loopring“ decentralizuotai keityklai, kuri pasirodė 2020 m. vasario mėnesį. Naudojantis decentralizuota keitykla, kiekviena tranzakcija turi būti apmokėta LRC žetonais. Apytiksliai 80% pinigų atitenka likvidumo tiekėjams, o likusius pasidalija draudėjai ir „Loopring“ decentralizuota autonominė organizacija.