Kriptovaliutų keityklos kaltinamos vartotojų, perkančių „Monero“ (XMR), apgaudinėjimu – „Monero“ bendruomenės nariai masiškai pervedinės XMR iš keityklų

„Monero“ (XMR) yra privačiausia kriptovaliuta rinkoje. Dėl jos privatumo centralizuotos kriptovaliutų keityklos gali apgaudinėti savo vartotojus. Vartotojai galvoja, jog jie keitykloje nusiperka „Monero“, tačiau iš tiesų keitykla jiems nieko neparduoda, kadangi dėl žetono privatumo, niekas negali žinoti, ar jiems kažkas buvo parduota. Visgi tiesa paaiškėja, kai vartotojai mėgina pervesti įsigytus žetonus iš keityklos kažkur kitur. Kai kuriose keityklose vartotojai pamato pranešimą, kad vyksta tvarkymo darbai ir šiuo metu XMR pervesti negalima. Keityklos žino, kad dauguma vartotojų, nusipirkę XMR jų platformoje, žetonus ten ir paliks, todėl jie nemato reikalo vartotojui parduoti tikrų žetonų.

Balandžio 18 d. bus minimos „Monero“ 8-osios metinės. Kadangi dėl žetono privatumo, šių kaltinimų įrodyti neįmanoma, bendruomenės nariai planuoja „Monero“ gimtadienio proga masiškai pervedinėti XMR iš centralizuotų keityklų į pinigines.

Renginio organizatoriai labiausiai akcentuoja „Binance“, „Huobi“ ir „Poloniex“. Jų teigimu, duomenys iš šių keityklų turėtų būti pašalinti iš „CoinGecko“ svetainės.