3 patarimai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas kriptovaliutų vartotojas

1. Pereinant iš vienos kriptovaliutų keityklos į kitą, naudokite XLM arba ALGO

Pasitaiko atvejų, kai vartotojai nori pilnai pereiti iš vienos kriptovaliutų keityklos į kitą. Tai gali įvykti dėl daugelio priežasčių. Galbūt vartotojo netenkina teikiamos paslaugos kokybė, galbūt vartotojas nori gauti tam tikros kriptovaliutų keityklos teikiamus privalumus, o gal vartotojui kitos keityklos dizainas atrodo patrauklesnis.

Vis dėlto, priėmus sprendimą visiškai pereiti iš vienos kriptovaliutų keityklos į kitą, sudėtingiausia dalis yra kriptovaliutų pervedimas. Šis procesas gali atimti daug laiko ir vartotojas gali patirti nuostolių, mokėdamas už tranzakcijų mokesčius, ypač kai pervedimai atliekami „Ethereum“ tinkle. Dėl šios priežasties siūlome visas savo kriptovaliutas konvertuoti į „Stellar Lumens“ (XLM) arba „Algorand“ (ALGO), kadangi jų tranzakcijos yra labai greitos, o mokesčiai praktiškai neegzistuojantys. Pervedus visą savo turtą į naują keityklą, galite vėl nusipirkti tas kriptovaliutas, kurias turėjote anksčiau.

2. Kriptovaliutų svetaines išsisaugokite savo naršyklės favoritų sąraše

Kriptovaliutų pasaulyje gausu decentralizuotų programėlių, kurių naudojimui vartotojai turi suteikti prieigą prie savo piniginės. Tai gali būti decentralizuotos keityklos, tokios kaip „Uniswap“ ar „PancakeSwap“, ar palūkanas teikiančios platformos.

Vis dėlto kibernetiniai sukčiai, norintys išvilioti vartotojų pinigus, sukuria svetaines, kurios atrodo identiškai kaip ir patikimų decentralizuotų programėlių. Vienintelis skirtumas būna svetainės adrese, pavyzdžiui skiriasi viena raidė ar kitokia žodžių tvarka. Akivaizdu, kad tokiai svetainei suteikus prieigą prie savo piniginės, prarasite visus savo pinigus. Dėl šios priežasties svarbu įsitikinti, kad esate tikroje svetainėje ir ją įtraukti į savo naršyklės favoritų sąrašą, kad galėtumėte į ją patekti vienu paspaudimu.

3. Įsitikinkite, kad adresas, kuriam atliekate pervedimą yra teisingas

Vienas iš būdų įsitikinti, kad adresas, kuriam atliekate pervedimą yra teisingas, yra iš pradžių pervesti mažą sumą. Vis dėlto pervedant „Ethereum“ tinklui priklausančias monetas, tikėtina, kad teks sumokėti didelius mokesčius net jei ir pervedama suma yra nedidelė.

Susidūrus su tokia situacija, rekomenduojame patikrinti adresą rankiniu būdu, net jeigu reiktų patikrinti kiekvieną raidę ir skaitmenį. Atminkite, kad patikrinti paskutinius keturis adreso simbolius nepakanka, kadangi įsilaužėliai, pasinaudoję grubios jėgos ataka (angl. brute-force attack) gali sukurti piniginę, kurios adreso paskutiniai keturi simboliai sutampa su kitos piniginės adresu.