Po to, kai Salvadoras pripažino „Bitcoin“ legalia atsiskaitymo priemone, valstybės turizmo lygis pakilo 30%

Turizmo lygis Salvadore pakilo 30% nuo 2021 m. rugsėjo 7 dienos, kai „Bitcoin“ buvo pripažinta legalia atsiskaitymo priemone.

Salvadoro sprendimas pripažinti „Bitcoin“ legalia atsiskaitymo priemone atsipirko turizmo sektoriuje. Pasak vietinės spaudos, valstybės turizmo lygis pakilo 30%. Salvadorui turizmo sektorius yra vienas svarbiausių ekonominio augimo veiksnių.

Kai „Bitcoin“ Salvadore tapo legalia atsiskaitymo priemone, padaugėjo turistų iš kitų žemynų. Anksčiau dauguma turistų atvykdavo iš kaimyninių valstybių, o turistai iš Jungtinių Valstijų sudarė apie 60% visų turistų skaičiaus. Turizmo ministrė Morena Valdez pareiškė, kad šio sektoriaus atsigavimas pranoko visus lūkesčius. Vyriausybė norėjo pasiekti 1.1 milijono lankytojų, tačiau jau pasiekė 1.4 milijono.

Tai Salvadoro vyriausybei suteiks šiek tiek pozityvo, kadangi valdantieji prieš tai sulaukė nemažai kritikos dėl priimtų sprendimų. Šalyje vyko protestai. Visgi per pastaruosius mėnesius nebuvo pranešta apie naujus protestus.

Šalies prezidentas Nayib Bukele stipriai laikosi savo nuomonės, kad „Bitcoin“ suteiks didžiulės naudos valstybės ekonomikai. Bukele pripažino, kad „Bitcoin“ naudojimas taip pat pranoko lūkesčius. Daugiau nei 2 milijonai piliečių pradėjo naudoti „Chivo Wallet“ piniginę, praėjus vos mėnesiui nuo jos pasirodymo.

Užsienio organizacijos į Salvadoro sprendimus žvelgia ne itin palankiai. Tarptautinis valiutos fondas paragino Salvadorą atsisakyti „Bitcoin“ kaip šalies valiutos dėl finansinio stabilumo rizikų.