„Stellar Lumens“ apžvalga: tarptautinius pervedimus palengvinanti sistema su skandalingu įkūrėju

Kas yra „Stellar Lumens“?

2014 m. kriptovaliutų pasaulį papildė „Stellar Lumens“ su tikslu susiaurinti atotrūkį tarp kriptovaliutų ir finansinio pasaulio. „Stellar Lumens“ sudarė nemažai partnerysčių su didžiausiomis finansinėmis ir technologinėmis kompanijomis, pavyzdžiui, „Stripe“ ir „IBM“.

„Stellar“ pagrindinis tikslas yra tapti globalia skaitmeninių mokėjimų sistema, sujungiant mokėjimų sistemas, bankus ir žmones. Platforma leidžia pervesti pinigus bet kam, bet kur saugiai ir greitai su itin mažais mokesčiais.

Komplikuota „Stellar“ istorija

Vienas iš „Stellar“ įkūrėjų Jeb McCaleb taip pat įkūrė „Mt. Gox“ ir „Ripple“. Visgi pranešama, kad 2015 m. jis paliko „Ripple“. Jo išvykimą sunku patvirtinti, nes skirtingi šaltiniai pateikia skirtingą informaciją.

McCaleb įkurta „Mt. Gox“ buvo kriptovaliutų keitykla, kuri patyrė antrą nuostolingiausią ataką „Bitcoin“ istorijoje. „Mt. Gox“ patyrė virš 400 mln. EUR vertės nuostolių. Tuo metu ši keitykla buvo didžiausia pasaulyje ir sudarė 70% visų „Bitcoin“ tranzakcijų.

„Ripple Labs“ generalinis direktorius Chris Larsen buvo informuotas, kad McCaleb nebeturėtų būti siejamas su kompanija. Nepaisant to, kad McCaleb paliko „Ripple“, jis liko vienas iš valdybos narių ir dėl jo sąsajų su „Mt. Gox“ publika neigiamai žiūrėjo į „Ripple“.

Šiame laikotarpyje vyko daug dramos tarp McCaleb ir „Ripple“ generalinio direktoriaus. Visgi po kurio laiko airių kompanija „Stripe“ investavo 3 milijonus JAV dolerių į „Stellar“ platformą. Nepaisant abejonių keliančios McCaleb reputacijos, „Stellar Lumens“ tapo viena populiariausių kriptovaliutų.

„Stellar Lumens“ ir „Ripple“ skirtumai

„Stellar“ tikslinė auditorija yra paprasčiausi žmonės, pavyzdžiui, pietinio Ramiojo vandenyno regiono salų gyventojai, kurių mažmeniniai mokėjimai yra varomi „Stellar Lumens“ (XML) kriptovaliuta. „Ripple“ tikslinė auditorija yra didžiausios finansinės institucijos pasaulyje.

Dar vienas skirtumas tarp dviejų žetonų yra verslo tipas. „Stellar Foundation“ yra ne pelno siekianti organizacija. Vadinasi, „Stellar“ neturi akcininkų ir dividendų.

„Stellar Lumens“ nauda

„Stellar Lumens“ gali būti apibūdintas kaip stabilesnė ir greitesnė „Bitcoin“ versija, nereikalaujanti kasinėjimo. „Stellar“ galima prekiauti bet kurioje pasaulio vietoje per 3-5 sekundes, todėl jis puikiai tinka tarptautinėms tranzakcijoms. Greitos ir pigios tranzakcijos ypač pasitarnauja nuošalėsnėse vietovėse be prieigos prie bankų.

Naudojantis „Stellar“ nereikia mokėti brangių mokesčių kaip su tokiomis kompanijomis kaip „Western Union“. Vadinasi, gaunant pinigus iš žmogaus gyvenančio užsienyje, jums nereikės mokėti 10-20% tranzakcijos mokesčio. „Stellar“ mokesčiai sudaro apytiksliai 0.00001 XLM, t.y. mažiau nei centą.

Kaip veikia „Stellar Lumens“ tranzakcijos?

„Stellar“ gali apdoroti iki 1000 tranzakcijų per sekundę. Mažas tranzakcijų mokestis pagrinde yra skirtas tam, kad apsaugoti tinklą nuo atakų.

Priešingai nei „Bitcoin“, „Stellar“ nenaudoja „Proof-of-Work“ mechanizmo. Vietoje jo, yra naudojamas „Stellar Consensus“ protokolas (SCP). Jis leidžia atlikti pervedimus saugiau ir greičiau. SCP kodas taip pat leidžia naudoti „Lumens“ be kasinėjimo. Kai kurie teigia, kad be kasinėjimo „Stellar Lumens“ yra mažiau saugesnis ir mažiau decentralizuotas negu „Bitcoin“. Dėl šios priežasties, žetonas dažnai vadinamas pusiau decentralizuotu.

„Stellar Lumens“ potencialas

„Stellar Lumens“ yra ypač naudingas pietiniame Ramiojo vandenyno regione, kuris sudaro 60% tarptautinių pervedimų mažmeninėje prekyboje. „IBM“ su „Stellar“ plėtoja banko infrastrūktūrą kai kuriose labiausiai izoliuotose salose pasaulyje, kurios neturi prieigos prie finansinių paslaugų.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai gali būti dar viena sritis, kurią „Stellar“ išplėtos ateityje. „Stellar“ dirba kartu su „Irene Energy“. Ši kompanija utilizuoja dirbtinį intelektą ir blokų grandinės technologiją, kad leistų vartotojams pasirinkti, iš kokio tiekėjo jie norėtų gauti energijos.

„Stellar Lumens“ trūkumai

„Stellar“ potencialas gali kristi, jeigu dings vartotojų pasitikėjimas vadybos komanda. Kūrėjai kontroliuoja žetonus, kurie bus paskirstyti ateityje. Kadangi Jared McCaleb mėgino parduoti savo „Ripple“ žetonus po to, kai paliko kompaniją, vartotojų pasitikėjimas McCaleb gali kristi.

Dar vienas nerimą keliantis aspektas yra „Stellar“ komandos dydis. Kompanija turi labai mažai darbuotojų. Visgi ją sudaro industrijos ekspertai ir lyderiai.