„Terra“ planuoja nusipirkti 10 milijardų eurų vertės BTC per tris mėnesius – kokios įtakos tai turi kriptovaliutų rinkai?

Kompanija, sukūrusi vis labiau populiarėjančią stabilią monetą UST, dar kartą nusipirko didelį kiekį „Bitcoin“. Kompanija planuoja kiekviena dieną pirkti daugiau nei 113 milijonų eurų vertės BTC ateinančius tris mėnesius. Kompanija siekia sukaupti 10 milijardų eurų vertės BTC rezervą, kurį naudos kaip apsidraudimą. Dauguma kriptovaliutų bendruomenės narių mano, kad tai bus pagrindinė „Bitcoin“ kainos varomoji jėga.

Piniginė, gaunanti „Bitcoin“, šiuo metu turi beveik 1 milijardo eurų vertės BTC. Kompanija laikosi savo plano ir toliau sėkmingai perka didžiulius kiekius „Bitcoin“ kiekvieną dieną. Nuo kovo 20 dienos piniginė išaugo nuo 9564 BTC iki 21,325 BTC. Kiekvieną dieną yra nuperkama apie 3,000 BTC.

Analitikai įžvelgia ir privalumų, ir trūkumų. Kai kurie mano, kad tokie pirkimai turėtų didinti „Bitcoin“ kainą, visgi pagrindinė problema, su kuria gali susidurti rinka, yra likvidumo trūkumas, kurį sukeltų didesnis nei 100,000 BTC išėmimas iš kriptovaliutų keityklų. Nuo 2021 m. pradžios kriptovaliutų keityklos sulaukia daug kriptovaliutų atsiėmimų, o tai gali sutrikdyti pasiūlą.