„Toncoin“ apžvalga: žetonas, kurį galima tiesiogiai pervesti „Telegram“ programėlėje

Populiarios susirašinėjimų programėlės „Telegram“ kūrėjai, broliai Durovai, 2018 metais sukūrė savo kriptovaliutą – GRAM. „Telegram“ kūrėjai siekė sukurti itin greitą, paprasto naudojimo kriptovaliutą su pigiomis tranzakcijomis. Blokų grandinės vizijoje buvo tokios funkcijos kaip decentralizuota saugykla, anoniminis tinklas ir kitos decentralizuotos paslaugos. Daugiausiai dėmesio buvo skiriama pervedimams, kuriuos galima atlikti tiesiogiai iš „Telegram“ programėlės.

Žlugimas ir atgimimas

Deja, bet „Telegram“ kriptovaliutos projektas neišvydo oficialaus starto. 2020 metais dėl teisinio Jungtinių Valstijų saugumo ir mainų komiteto (SEC) spaudimo buvo sustabdyti GRAM žetono pardavimai. SEC teigimu, GRAM žetonai yra vertybiniai popieriai, o „Telegram“ neužregistravo jų išankstinių pardavimų. „Telegram“ pareiškė, kad jų sukurti žetonai nėra vertybiniai popieriai, kadangi kompanija perspėjo savo vartotojus, jog jie neturėtų tikėtis jokio pelno, šie žetonai yra paprasčiausia jų ekosistemos mainų priemonė. Visgi SEC pasiekė savo ir GRAM pardavimai buvo uždrausti visame pasaulyje, o „Telegram“ buvo uždrausta kurti savo skaitmenines valiutas iki 2023 m.

Po pralaimėtos kovos, Pavel Durov išreiškė nepasitenkinimą ir tikėjosi, kad nauji programuotojai pratęs „Telegram“ viziją. Durov norai buvo išgirsti – nauji programuotojai ėmėsi darbo ir „Telegram Open Network“ blokų grandinės plėtra buvo sėkmingai pratęsta. Žetonas buvo pervadintas į „Toncoin“ (TON). Po šio atgimimo Pavel Durov pasisakė, jog investuotojams nebėra reikalo baimintis dėl „Toncoin“, kadangi dabar žetonas yra nepriklausomas nuo „Telegram“.

Pervedimai „Telegram“ programėlėje

Prieš kelias dienas „Telegram Open Network“ savo oficialioje „Twitter“ paskyroje anonsavo, kad vartotojai jau gali pervedinėti TON kitiems „Telegram“ vartotojams. Susikurti piniginę „Telegram“ paskyroje yra labai paprasta. Tereikia pridėti botą @wallet. Šis botas yra paženklintas varnele mėlyname fone, vadinasi „Telegram“ pripažino tai kaip oficialią piniginę ir vartotojams nereikia baimintis, kad jie bus apgauti.

Piniginėje galima laikyti TON ir BTC, juos galima keisti tarpusavyje, pervesti kriptovaliutas į kitą adresą ir netgi įsigyti jas su banko kortele. Piniginėje taip pat yra funkcija, leidžianti pridėti ją į susirašinėjimų meniu. Tai suteiks galimybę pervedinėti TON kitiems „Telegram“ vartotojams. Paspaudus savaržėlės ikoną pokalbio apačioje pamatysite piniginės ikoną, paspaudus ją galėsite įvesti TON kiekį, kurį norite pervesti kitam žmogui. Žetonai bus pervesti akimirksniu ir be jokių mokesčių.

„Telegram Open Network“ pasidalintame vaizdo įraše yra detaliau pavaizduojamas visas procesas.