Dekretinių pinigų naudojimas Ukrainoje vis mažėja, žmonės pirmenybę teikia kriptovaliutoms

Ukraina vis labiau pirmenybę teikia kriptovaliutų tranzakcijoms, kadangi Rusijos invazija pamažu griauna valstybės finansinį stabilumą. Grynųjų pinigų naudojimui vis mažėjant, ukrainiečiai pasikliauja „Bitcoin“, „Ethereum“ ir „USDT“ tranzakcijoms atlikti. Jų pinigines taip pat pasiekia kriptovaliutų aukos iš viso pasaulio.

Grynųjų pinigų naudojimo apribojimai Ukrainoje

Po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą, besiginančios šalies prezidentas Volodymyr Zelenskyy įvedė karinę padėtį. Dėl šios priežasties šalies gyventojams buvo pritaikyti tam tikri apribojimai. Vienas iš jų susijęs su elektroniniu pinigų pervedimu.

Ukrainos centrinis bankas sustabdė elektroninių pinigų naudojimą ir elektronines pinigines, tokias kaip „PayPal“. Institucija pareiškė, kad elektroniniais pinigais yra laikomos dekretinės valiutos, kurias žmogus gali laikyti panašiose mokėjimų apdorojimo platformose. Centrinis bankas įvedė pinigų išsigryninimo limitą ir uždraudė bankams išduoti užsienietiškas valiutas.

Dėl šių apribojimų išaugo ukrainiečių susidomėjimas kriptovaliutomis. Pasak vietinės kriptovaliutų keityklos „Kuna“, per pastarąją savaitę išaugo stabilių kriptovaliutų (angl. stablecoins), tokių kaip „Tether“, naudojimas. Akivaizdu, kad vartotojai renkasi stabilias kriptovaliutas dėl didelio nepastovumo kriptovaliutų rinkoje, kuris ypač pasireiškia šiuo laikotarpiu. Kadangi stabilių kriptovaliutų vertė yra pririšta prie dekretinių valiutų, vartotojams sumažėja rizika prarasti pinigus. Visgi „Tether“ kelia šiokį tokį nerimą. Plačiau apie stabilias kriptovaliutas ir apie tai, kodėl „Tether“ nėra pats geriausias šios rūšies kriptovaliutų pasirinkimas galite paskaityti čia.

Kriptovaliutos palengvina karo situaciją

Per pastarąją savaitę Ukrainos armija surinko daugiau nei 33 milijonus eurų vertės kriptovaliutų aukų. Neseniai Ukrainos vicepremjeras praplėtė priimamų kriptovaliutų sąrašą. Nuo šiol Ukrainai galima aukoti ir „Dogecoin“ bei „Solana“.