Košmaras tęsiasi: UST vis dar nesugeba išlaikyti dolerio vertės, LUNA kaina krito 50% per 8 valandas

„Terra“ sistemos stabili moneta „TerraUSD“ vis dar nesugeba išlaikyti dolerio vertės. Sekmadienį nukrypimai nebuvo dideli, tačiau situacija tik pablogėjo. Naktį iš pirmadienio į antradienį UST vertė vienu metu siekė 0.68 JAV dolerio. „Luna“ fondo sargyba (LFG) buvo priversta pasinaudoti savo „Bitcoin“ rezervu, kad UST vertė priartėtų prie dolerio. „BitInfoCharts“ duomenys patvirtina, jog iš LFG piniginės buvo išimti 70,000 BTC. UST kainą pavyko pakelti, tačiau ji vis dar nesiekia dolerio – šiuo metu UST pardavinėjamas už apytiksliai 0.91 JAV dolerio.

„Terra“ įkūrėjas Do Kwon savo „Twitter“ paskyroje pripažino, jog toks sprendimo būdas yra centralizuotas, tačiau jo teigimu kritikai yra teisūs tik kuriam laikui. Vartotojų pyktį dar labiau kurstė ir tai, jog jie negalėjo iš keityklos atsiimti nei UST, nei LUNA. „Binance“ teigimu taip įvyko dėl didelės nepatvirtintų tranzakcijų apimties.

Visas šis fiasko, žinoma, neigiamai atsiliepė ir LUNA kainai. Žetono kaina smuko 50% vos per 8 valandas. Šiuo metu žetono vertė siekia apytiksliai 30 eurų.