„TerraUSD“ (UST) nesugebėjo išlaikyti dolerio vertės – ekspertai mano, jog dėl „Terra“ veiksmų kenčia visa kriptovaliutų rinka

UST yra kompanijos „Terra“ sukurta stabili moneta, naudojanti dvigubo žetono mechanizmą su kitu „Terra“ žetonu – LUNA. Kai UST vertė krenta žemiau dolerio, arbitražo nariai sudegina UST ir gauna atitinkamos vertės LUNA žetonų. Tokiu būdu yra sumažinama UST pasiūla ir stabilios monetos vertė priartėja prie dolerio. Kai UST vertė viršija dolerį, arbitražo nariai sudegina atitinkamos vertės LUNA žetonų, kad gautų naujų UST žetonų. Tokiu būdu pasiūla padidėja ir UST vertė vėlgi priartėja prie dolerio.

Visgi vakar UST nesugebėjo išlaikyti dolerio vertės. Vienu metu UST vertė siekė 0.985$. Nors tokie nukrypimai pasitaiko visoms stabilioms monetoms, UST vertė nesugebėjo pasiekti dolerio ilgą laiką. „CoinGecko“ duomenimis, šiuo metu UST vertė yra apytiksliai 0.994$.

„Luna“ fondo sargyba (LFG) sureagavo į šiuos įvykius ir savo „Twitter“ paskyroje pasidalino pranešimu, kuriame rašoma, jog organizacija paskolins 750 milijonų JAV dolerių vertės BTC ir tokios pačios vertės UST profesionaliems rinkos formuotojams. Šie pinigai bus skirti decentralizuotoms prekybos firmoms, kurios prekiaus abiejose rinkos pusėse, kad išlaikytų UST vertę.

„Terraform Labs“ sausio mėnesį pradėjo kaupti „Bitcoin“ apsidraudimui, jeigu LUNA mechanizmas nebesugebėtų išlaikyti UST dolerio vertės. Kompanija siekia sukaupti 10 milijardų JAV dolerių vertės „Bitcoin“ rezervą ir sukurti mechanizmą, kuris sumažins UST priklausomybę nuo LUNA ir taip padidins jo stabilumą.

Kadangi šis „Bitcoin“ rezervo mechanizmas dar nėra realizuotas, „Terra“ įkūrėjas Do Kwon pareiškė, jog LFG taryba nusprendė skirti 1.5 mlrd. JAV dolerių vertės kapitalo profesionaliems rinkos formuotojams, kurie išlaikys UST vertę rankiniu būdu.

Ekspertai mano, kad „Terra“ fiasko daro neigiamą įtaką kriptovaliutų rinkai

Nors Kwon yra užtikrintas šiuo sprendimu, dauguma industrijos ekspertų nėra tuo patenkinti. „Bybit“ kriptovaliutų įžvalgų vadovas Derek Lim mano, kad dėl šio sprendimo „Bitcoin“ kaina kris dar labiau. Jis mano, kad paskolinti BTC bus parduoti, kad išsaugotų UST vertę ir vėliau bus nupirkti už patrauklesnę kainą.

Investicijų fondo „Sanctor Capital“ įkūrėjas Han Kao pareiškė, kad UST stabilumo bėdos jau ir taip neigiamai veikia rinką. Jis pastebėjo, jog po to, kai vakar krito UST vertė, „Bitcoin“ kaina krito 5%. Kao aptiko, kad viena piniginė nusipirko UST už 200 milijonų JAV dolerių. Jo manymu, ši piniginė priklauso tai firmai, kuriai „Terra“ paskolino savo kapitalą – „Jump Capital“. Ši kompanija vasario mėnesį buvo nulaužta ir patyrė virš 300 milijonų JAV dolerių nuostolių.