Oficialu: „Visa“ ir „Mastercard“ stabdo veiklą Rusijoje

„Visa“ ir „Mastercard“ prisijungė prie „PayPal“ sprendimo stabdyti savo veiklą Rusijoje. „Visa“ pradės stabdyti tranzakcijas Rusijoje, tačiau procesas užtruks kelias dienas. „Mastercard“ taip pat pranešė stabdantys visas savo tinklo paslaugas Rusijoje.

„Kai viskas bus užbaigta, visos tranzakcijos su „Visa“ kortelėmis, kurios buvo išduotos Rusijoje, nebeveiks už šalies ribų ir visos „Visa“ kortelės, kurios buvo išduotos už Rusijos ribų, neveiks Rusijos Federacijoje,“ pranešė „Visa“ globalios komunikacijos viceprezidentas Andy Gerlt.

„Visa“ generalinis direktorius Al Kelly pareiškė, kad kompanija turėjo sureaguoti į neišprovokuotą Rusijos invaziją į Ukrainą. Kompanija apgailestauja, kad dėl to nukentės jų vertingi klientai, partneriai, kolegos ir vartotojai Rusijoje, tačiau kompanija turi vadovautis savo vertybėmis.

„Mastercard“ taip pat pranešė, kad kompanija užblokuos kai kurias Rusijos finansines institucijas, sustabdys Rusijos bankų išduotų kortelių veikimą ir užblokuos už Rusijos ribų išduotų kortelių tranzakcijas, jeigu jos yra naudojamos Rusijoje.

Rusijos centrinis bankas pranešė, kad Rusijos ribose „Visa“ ir „Mastercard“ kortelės vis dar veiks, kadangi jų operacijos yra apdorojamos šalies viduje ir sankcijos tam įtakos nedaro.

Kompanijos iš viso pasaulio sulaukia viešo spaudimo stabdyti savo veiklą Rusijoje. Ne išimtis ir kriptovaliutų keityklos. Vis dėlto jos nesiruošia blokuoti visų Rusijos vartotojų, nes kriptovaliutos buvo sukurtos tam, kad žmonės turėtų finansinę laisvę ir nekalti piliečiai neturėtų būti baudžiami.